Bitdefender En İyiler Arasında

Telefon: +90 212 213 24 15
İçeriğe git

Bitdefender En İyiler Arasında

genus
Yayınlanan tarafından Bitdefender içinde Güvenlik · 19 Haziran 2022
Tags: BitdefenderForresterAntivirüsnoktatespitiBitdefenderGravityZone
Forrester, kuruluşların bir uç nokta tespiti ve yanıt sağlayıcısını değerlendirirken dikkat etmesi gereken kriterleri; önde gelen tehdit araştırma gruplarından biri tarafından desteklenen güçlü bir tehdit algılama ekibi, tehdit algılama ve önleme için eşsiz yaklaşımların benimsenmesi ve genişletilmiş tehdit algılama ve yanıtlama için ürün iyileştirmelerini destekleyen tedarikçiler şeklinde sıralıyor.
Her Kuruluşun Uç Nokta Korumasına Sahip Olması Gerekir
“Gelişmiş siber güvenlik saldırılarının yaygınlaşmasıyla birlikte her büyüklükteki kuruluşun, tüm uç nokta altyapılarında güçlü tehdit önleme, algılama ve yanıt verme yeteneklerine sahip olmaları çok önemlidir.” diyen Bitdefender’in Türkiye distribütörü Laykon Bilişim’in Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, “Forrester’ın Bitdefender’i EDR pazarında güçlü bir oyuncu olarak tanımasından memnunuz. Bu sonucun, çözümümüzün tehditleri belirleme, analiz etme ve hızla düzeltmeye yönelik çok katmanlı koruma yeteneklerini vurgulayarak, kuruluşların fiziksel, sanal ve bulut ortamlarında daha dirençli ve esnek olmalarına yardımcı olduğuna inanıyoruz.” ifadelerinde bulundu.
Forrester, tümü tek bir konsoldan yönetilen uç nokta koruması (EPP), uç nokta algılama, yanıtlama ve gelişmiş risk analitiği içeren bütünleşik güvenlik platformu Bitdefender GravityZone Ultra‘yı değerlendirdi. GravityZone Ultra’nın uç noktalar arası olay korelasyonu ve tehdit analizi yetenekleri, saldırganın bekleme süresinin azaltırken, saldırı araştırma ve müdahale eyleminin hızlanmasına yardımcı olur. GravityZone Ultra, 7/24 siber güvenlik için proaktif tehdit avı ile bir kuruluşun kendi ekibini güçlendirmesine olanak sağlayan ve Bitdefender tarafından yönetilen algılama ve yanıt (MDR) hizmetleri için önemli bir teknoloji kaynağıdır.

Bitdefender Antivirüs’ün Öne Çıkan 4 Özelliği

1. Analiz yeteneklerinde maksimum puan
GravityZone Ultra, analiz yetenekleri kriterinde mümkün olan en yüksek puanı aldı. GravityZone Ultra, güvenlik ekiplerinin uyarıları kolayca önceliklendirmelerini, saldırı zaman çizelgesi ve korumalı alan çıktısını kullanarak olayları daha hızlı araştırmalarını, tek bir tıklamayla hızlı tepki vermelerini ve iyileştirme eylemleriyle devam eden saldırıları durdurmalarını sağlar.

2. MITRE ATT&CK sistemiyle tamamen uyumlu
Rapora göre GravityZone Ultra, kötü ya da iyi amaçlı tüm uzaktan ölçümleri, algılama ve müdahale eylemlerinde güvenlik ekiplerine rehberlik edebilmesi için endüstri genelinde kullanılan düşman taktikleri ve tekniklerinden oluşan küresel olarak erişilebilir bir bilgi tabanı MITRE ATT&CK sistemiyle eşleştirir. Kurumlar için 2022 MITRE ATT&CK değerlendirmelerinde Bitdefender, katılan 30 siber güvenlik tedarikçisi arasında en iyi performans gösteren tedarikçi oldu.

3. Ürün vizyonunda maksimum puan
Bitdefender, ürün vizyonu kriterinde mümkün olan en yüksek puanı elde etti ve raporda Bitdefender’in GravityZone Ultra vizyonunun benzersiz olduğu ve müşterilerin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçları için uyumlu olduğunu belirtildi. GravityZone Ultra, tüm kill-chain boyunca ihlalleri önlemek, tespit etmek ve bunlara yanıt vermek için kötü amaçlı yazılımdan koruma, yapay zeka, makine öğrenimi, otomasyon ve çapraz uç nokta korelasyonu dahil 30 güvenlik katmanından yararlanır. Bu yetenekler, karmaşık ve sürekli gelişen tehditlere karşı daha güçlü siber dayanıklılık sağlar.

4. Ürün güvenliğinde maksimum puan
Bitdefender, ürün güvenliği kriterinde de mümkün olan en yüksek puanı elde etti. Ürün güvenliği, güvenli kodlama uygulamaları, güvenlik testleri, güvenlik açığını ortaya çıkarma ilkeleri ve yazılım tedarik zinciri (SBOM) kullanılarak çözümün geliştirilmesi anlamına gelir. Tüm Bitdefender çözümleri, uzman mühendisler, yazılım mimarları ve matematikçiler tarafından baştan sona güvenlik tasarım ilkeleri kullanılarak tasarlanmıştır.Raporda, “Bitdefender Antivirüs, uzun zamandır piyasada önde gelen birçok güvenlik ürünü tarafından kullanılan perde arkası ve güvenilir uç nokta güvenlik teknolojisi olmuştur.” ve “Bitdefender Antivirüs teklifi basit ve güvenilir düzeydedir. Windows, Mac ve Linux genelinde çok çeşitli işletim sistemi sürümlerini ve dağıtımlarını değerlendirmedeki çoğu kişiden daha fazla destekler. Kullanıcı ara yüzü mantıklı ve yalındır. Bireysel uyarıları ilgili olaylarla birleştirir ve bir olayda yardımcı bağlam ve renk kodlaması sağlar.” ifadelerine yer verildi.Henüz inceleme yok.
0
0
0
0
0

genus
Bize Bildirin
İhtiyaçlarınızı, sorunlarınızı, bilgi, danışmanlık, teklif, servis veya diğer isteklerinizi iletişim kanallarımızdan bize bildirdiğinizde hızlıca yanıt alırsınız.
İletişim
Şehit Er Cihan Namlı Cad.
Kaynak İş Mrk.No:41/A K:2 D:10
Mecidiyeköy Şişli İstanbul
footermap
footerphone
footermail
Sosyal Medya
Genus tarafından WebSite X5 ile yapılmıştır.
İçeriğe dön