yedekleme - genus

Telefon: +90 212 213 24 15
İçeriğe git
Yedekleme, Felaket Senaryosu
DNS Güvenliği
Çeşitli yöntemlerle DNS güvenliğinin sağlanması.
e-Posta Güvenliği

Penetrasyon Testi
Güvenlik sistemlerini üst düzeyde sınamak, saldırılara karşı güvenlik açıkları nedeniyle oluşabilecek kayıplara engel olma.
Saldırı Tespiti ve Önleme
Saldırı tespiti ve önleme sistemi (IPS) için güncel sistem ve bilgilerle önlem alma.
Veri Sızıntısı Önleme
KVKK'da kurumsal bir standart olarak belirlenen çerçevede çözümün oluşturulması ve takibinin yapılması.
Son Kullanıcı Güvenliği
Fidye, tehdit yazılımları ve bunların bir çok farklı türevlerine karşı kod analizleri, ağ atakları önleme ve veri sızıntısına karşı alınan önlemlerle başetmekte.
DNS Nedir, Güvenliği Nasıl Sağlanır?
DNS (İngilizce: Domain Name System, Türkçe: Alan Adı Sistemi), internet uzayını bölümlemeye, bölümleri adlandırmaya ve bölümler arası iletişimi organize etmeye yarayan, bilgisayar, servis, internet veya özel bir ağa bağlı herhangi bir kaynak için hiyerarşik dağıtılmış bir adlandırma sistemidir.
İnternet ağını oluşturan her birim sadece kendine ait bir IP adresine sahiptir. Bu IP adresleri kullanıcıların kullanımı için www.site_ismi.com gibi kolay hatırlanır adreslere karşılık düşürülür. DNS sunucuları, internet adreslerinin IP adresi karşılığını kayıtlı tutmaktadır.
Katılımcı kuruluşların her birine atanmış alan adları çeşitli bilgileri ilişkilendirir. En belirgin olarak, insanlar tarafından kolayca ezberlenebilen alan adlarını, dünya çapında bilgisayar servisleri ve cihazlar için gerekli sayısal IP adreslerine çevirir (dönüştürür). DNS, çoğu internet servisinin işlevselliği için temel bir bileşendir, çünkü Internetin temel yönetici servisidir.

DNS güvenliğini tehdit eden saldırganlar genel itibariyle bilgi toplama, hizmet dışı bırakma veya sahte kaynaklardan talep gönderme gibi saldırı türleri kullanabilmektedirler. DNS güvenliği sadece tek bir metotla sağlanan bir çözüm bulunmamaktadır. DNS güvenliği bir kaç metotla sağlanmaktadır bunlardan bazıları dns sunucusunun sadece kendinize hizmet vermesi, dns trafiğinin denetlenmesi, dns sunucularının güncel bakım ve güvenlik kontrollerinin sağlanması ve çalışan servislerin kontrolü ile mümkün olmaktadır.

"Ne kadar güvende olduğunuzu analiz ederiz"
"Siber güvenlik ürünlerimizle tehditleri tespit edip önleriz"

"Siber güvenlik geleceğinizi garantilemek için en doğru ve kârlı bir yatırımdır"
genus
Bize Bildirin
İhtiyaçlarınızı, sorunlarınızı, bilgi, danışmanlık, teklif, servis veya diğer isteklerinizi iletişim kanallarımızdan bize bildirdiğinizde hızlıca yanıt alırsınız.
İletişim
Şehit Er Cihan Namlı Cad.
Kaynak İş Mrk.No:41/A K:2 D:10
Mecidiyeköy Şişli İstanbul
footermap
footerphone
footermail
Sosyal Medya
Genus tarafından WebSite X5 ile yapılmıştır.
İçeriğe dön